Strona główna

Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-08-09

Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!

aktualności Gmina Dzierżoniów

Serdecznie zapraszamy na XXVIII edycję "Bukowińskich spotkań", jednego z największych festiwali folklorystycznych w Europie! W festiwalu będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru. Już po raz trzeci odwiedzą nas zespoły z Rumunii, Węgier, Ukrainy i Polski.

W tym roku imprezę poprzedzi druga część III Bukowińskiego Festiwalu Nauki, która rozpocznie się w piątek 25 sierpnia o 17:00 w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa.

Główna część Festiwalu odbędzie się w sobotę 26 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o 13:00 mszą św. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Świdnickiej w Dzierżoniowie. Po 14:00 ulicami Garncarską, Klasztorną, Piłsudskiego i Wrocławską przejdzie korowód festiwalowy, a około 14:30 na dzierżoniowskim Rynku zaprezentują się zespoły folklorystyczne z całego kraju, a także goście z zagranicy: grupy z Ukrainy, Rumunii i Węgier.

W tym roku impreza odbywa się razem z Jarmarkiem Pszczelarskim "Miodobranie".

W niedzielę 27 sierpnia zespoły ponownie zaprezentują się na Rynku w Dzierżoniowie, a o 16:00 przeniosą się do Centrum Kultury w Pieszycach. Z kolei od 18:30 występy naszych zagranicznych gości będzie można obejrzeć na dożynkach parafialno-sołeckich w Ostroszowicach.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".

Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!
powrót do poprzedniej strony