2017-08-02

Programowanie - język przyszłości

Ostatni tydzień lipca w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku upłynął na nauce programowania. Języki programistyczne nie są już tylko domeną informatyków.

Stały się narzędziem, które pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i świadomie z tego postępu korzystać. Dodatkową radością była możliwość kontaktu z robotami Flinch, które pojawiły się w bibliotece.

Pierwsze kroki, dzięki bohaterom Gwiezdnych Wojen, Annie i Elsie z Krainy Lodu lub szalonym ptakom z Angry Birds okazały się łatwym przedsięwzięciem. Własnoręcznie napisane linijki kodu budziły dumę i zagrzewały do podejmowania kolejnych prób. Roboty w kształcie dużych myszy zostały bez problemu okiełznane, a uczestnicy zajęć z chęcią podejmowali nowe wyzwania. Co zrobić, aby nos robota zaświecił na fioletowo? Kto najszybciej jadąc tyłem pokona wyznaczony odcinek?

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest naprawdę długa. Dzięki tym umiejętnościom nie jesteśmy jedynie biernymi odbiorcami szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafimy ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.

W nowoczesnym społeczeństwie brak podstawowego zrozumienia zasad działania komputerów staje się odpowiednikiem analfabetyzmu, utrudniając odnalezienie się w dzisiejszych realiach.

W sierpniu roboty pojawią się w filii w Uciechowie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

D.W. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta logo Zaprogramuj robota

Programowanie - język przyszłościProgramowanie - język przyszłościProgramowanie - język przyszłości