2017-07-19

Wizyta czeskich partnerów

Głównym tematem kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna była współpraca w zakresie pozyskiwania środków z programów unijnych. Delegacja z Czech gościła w naszej gminie w poniedziałek 17 lipca.

Na zaproszenie wójta Marka Chmielewskiego przyjechali do nas starosta Dolni Cermna Petr Helekal oraz przedstawicielka Mikroregionu Severo-Lanskrounsko Lenka Bartlova.

Rozmowy dotyczyły m.in. wspólnego ubiegania się o dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

Fundusz Mikroprojektów jest narzędziem służącym realizacji najmniejszych przedsięwzięć programu. Ze względu na zasadę współpracy w ramach projektów transgranicznych każdy mikroprojekt musi być realizowany przez minimum dwóch partnerów. Funduszem zarządzają tzw. euroregiony z czesko-polskiego pogranicza.

W najbliższych tygodniach zostaną uzgodnione szczegóły projektów przygotowywanych przez nasze gminy.

Wizyta czeskich partnerów