Promesa finansowa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

2017-07-14

Promesa finansowa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

14 lipca br. Wójt Gminy Dzierżoniów - Marek Chmielewski odebrał z rąk Pawła Hreniaka - Wojewody Dolnośląskiego i Elżbiety Witek - szefowej gabinetu politycznego premiera, promesę finansową na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, dla zadania pn.: "Przebudowa drogi o numerze geodezyjnym 674 obręb Piława Dolna - ul. Główna w km 0+000-271 (intensywne opady deszczu oraz powódź sierpień 2014 r.)".

Wysokość dotacji wynosić będzie 302 650,00 zł, nie więcej jednak niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego.

Zakres inwestycji obejmie w szczególności:
  • wykonanie nowej nawierzchni drogi z kostki betonowej o gr. 8 cm na dł. 271m,
  • wykonanie dwóch mijanek,
  • odtworzenie i rozbudowę kanalizacji deszczowej.

Gmina Dzierżoniów rozpoczęła procedurę wyłonienia wykonawcy na ww. zadanie.

Zdjęcia drogi przedstawiają stan przed rozpoczęciem inwestycji.

foto: doba.pl