AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-07-05

Komisja oceniła estetykę wsi

aktualności Gmina Dzierżoniów

W ramach tegorocznej edycji konkursu "Kreatywne Sołectwo" powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja odwiedziła w minionych tygodniach wszystkie miejscowości z terenu gminy. Celem objazdu była ocena estetyki wsi. Szczególną uwagę zwracano na działania podejmowane przez samych mieszkańców.

Celem konkursu jest upowszechnianie i wspieranie idei samorządowej wśród społeczności lokalnej gminy, a także mobilizowanie mieszkańców do aktywnego udziału w życiu wsi, podejmowania prac na rzecz swoich miejscowości oraz kultywowania tradycji i obyczajów lokalnych. Sołectwa oceniane są w czterech kategoriach: "Estetyka wsi", "Odnowa wsi", "Strona internetowa" i "Aktywność wsi na forum gminy i regionu".

Komisja konkursowa, której przewodniczy zastępca wójta Jolanta Zarzeka, już po raz kolejny zwróciła uwagę na duże zaangażowanie mieszkańców w poprawę estetyki swoich miejscowości. Na terenie naszych wsi pojawia się coraz więcej klimatycznych miejsc, zadbanych skwerków i rabat kwiatowych, a prywatne posesje z roku na rok stają się jeszcze ładniejsze.

W dalszych etapach konkursu oceniane będzie m.in. zaangażowanie sołectw w obszarze odnowy wsi oraz aktywność mieszkańców na forum gminy.

Komisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsiKomisja oceniła estetykę wsi
powrót do poprzedniej strony