AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-06-21

Joanna Pestkowska w Senacie RP

aktualności Gmina Dzierżoniów

Sołtys Owiesna Joanna Pestkowska odebrała 19 czerwca w siedzibie Senatu RP w Warszawie nagrodę i tytuł "Sołtysa Roku 2016". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane pani sołtys w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Gazetę Sołecką" i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Celem konkursu "Sołtys Roku" jest promowanie najbardziej aktywnych i wyróżniających się sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Kapituła konkursu wyłoniła 12 równorzędnych laureatów z terenu całego kraju już po raz piętnasty.

Na gali w Senacie sołtys Owiesna towarzyszyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, przedstawicielka Stowarzyszenia "Razem dla Wsi" Maria Balojannis, a także sołtys Dobrocina Grażyna Ziernik i sołtys Mościska Danuta Martowłos - laureatki poprzednich edycji konkursu.

Uroczystość w Senacie poprzedziła konferencja "Aktywne sołectwa - obywatelskie społeczeństwo" przygotowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z organizatorami konkursu. Jednym z prelegentów był Burmistrz Miasta i Gminy Gogolin Joachim Wojtala, który w swoim wystąpieniu przywołał naszą gminę jako przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem a sołectwami.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pani sołtys i dziękujemy za jej zaangażowanie oraz ciężką pracę. To wielki zaszczyt dla całej społeczności lokalnej naszej gminy.

Joanna Pestkowska w Senacie RPJoanna Pestkowska w Senacie RPJoanna Pestkowska w Senacie RPJoanna Pestkowska w Senacie RPJoanna Pestkowska w Senacie RPJoanna Pestkowska w Senacie RP
powrót do poprzedniej strony