AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-06-19

Noc Świętojańska w Owieśnie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Pogoda tym razem nam nie sprzyjała, deszcz nie zniechęcił jednak dużej grupy mieszkańców do wspólnej zabawy.

O wyjątkowy klimat zadbała Drużyna Wojów Piastowskich Jantar - jedna z najlepszych grup rycerskich w Polsce, znana m.in. z występów w wielu produkcjach filmowych. Rycerze prezentowali pokazy walk i zapraszali do wspólnych zabaw. Uczestnicy imprezy mogli również nauczyć się strzelania z łuku, rzucić oszczepem, wybić monetę, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach rycerskich i konkursach.

Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska Rady Sołeckiej Owiesna, Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia "Razem dla Wsi".

Zaproszeniem do tradycyjnych zabaw i obrzędów charakterystycznych dla tej szczególnej nocy było wspólne puszczanie wianków, rozpalenie ognia świętojańskiego i taniec ognia w wykonaniu aktorów "Teatru prawdziwego". Wspólna zabawa przy ognisku trwała do późnych godzin nocnych.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali jak zawsze strażacy z OSP Ostroszowice.

Organizatorami wydarzenia były: gmina Dzierżoniów, Stowarzyszenie "Razem dla Wsi", Rada Sołecka Owiesna, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna.

Na realizację wydarzenia Stowarzyszenie "Razem dla Wsi" pozyskało dofinansowanie ze środków powiatu dzierżoniowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

powrót do poprzedniej strony