AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-06-16

Poznaj swojego dzielnicowego

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jest najbliżej mieszkańców, zna ich bolączki i problemy, dba o poprawę bezpieczeństwa w danym rewirze. To "policjant pierwszego kontaktu". Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną.

Jednym z dzielnicowych gminy Dzierżoniów jest asp. szt. Andrzej Kłos. Ma 41 lat, w policji pracuje od lat 18. Dzielnicowym jest od początku 2006 r. Podległy mu teren to Nowizna, Mościsko, Włóki, Tuszyn, Kiełczyn, Książnica, Jędrzejowice, Uciechów, Kołaczów, Dębowa Góra, Dobrocin, Roztocznik, Byszów, Dobrocinek, Marianówek i Piława Dolna. Najczęstsze problemy, jakie napotyka na tym terenie, to przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, przypadki wandalizmu, dewastacje mienia i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Aby jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki służbowe i być na bieżąco z tym, co się dzieje w jego rewirze, dzielnicowy współpracuje z samorządem, wieloma instytucjami i organizacjami. Jest w stałym kontakcie z Urzędem Gminy Dzierżoniów, radnymi, sołtysami i Radami Sołeckimi, a także z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komisją ds. Ładu i Porządku Gminy Dzierżoniów, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej (przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz pomoc bezdomnym i bezradnym) oraz Stowarzyszeniem Bezpieczna Gmina Bezpieczny Powiat, Państwową Strażą Łowiecką i Państwową Strażą Leśną (sam jest też strażnikiem łowieckim).

Współpracuje także z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, zarządcami budynków mieszkalnych i kuratorami sądowymi. Często odwiedza gminne szkoły i przedszkola, edukując zarówno dzieci, jak i ich rodziców, na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach i przepisami prawa oraz realizując założenia programów "Bezpieczne ferie", "Bezpieczne wakacje" i "Bezpieczna woda", "Kręci mnie bezpieczeństwo", "Dzielnicowy bliżej nas" czy "Wspólna sprawa - stop kradzieżom".

W celach szeroko zakrojonej profilaktyki antyalkoholowej włącza się w organizację kampanii, takich jak np. "Zachowaj Trzeźwy Umysł", a także w edukację personelu i właścicieli sklepów, w ramach programu "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony" lub "Stop 18". Współpracuje również z parafiami i proboszczami na terenie gminy Dzierżoniów i włącza się w organizowane w jej miejscowościach cykliczne festyny.

Pozostaje w stałym kontakcie z mieszkańcami rejonu i jest do ich dyspozycji. Można się z nim skontaktować w jednym z poniższych punktów:

  1. Rewir Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, ul. Batalionów Chłopskich 81/2, tel.: 74-832-22-64, tel. kom. 709-306-225, adres e-mail: dzielnicowy.7@dzierzoniow.wr.policja.gov.pl
  2. Punkt przyjęć: w każdą środę w godz. 9:00-10:00, Urząd Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1 - Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Poznaj swojego dzielnicowegoPoznaj swojego dzielnicowego
powrót do poprzedniej strony