2017-05-05

Wizyta sołtysów z Kawęczyna

Członkowie Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie odwiedzili wczoraj gminę Dzierżoniów, aby poznać nasze doświadczenia m.in. w zakresie funkcjonowania funduszu sołeckiego. Podczas pobytu w Mościsku nasi goście poznali również efekty działań lokalnych liderów i organizacji na rzecz mieszkańców.

Prezentację na temat finansowych i inwestycyjnych form wsparcia lokalnej społeczności przedstawił Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Z kolei o funduszu sołeckim funkcjonującym na terenie naszej gminy, w tym o przykładach zagospodarowania przestrzeni publicznej, opowiedziała Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.

W dalszej części spotkania Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka przybliżyła naszym gościom inne formy wsparcia społeczności lokalnej. Następnie sołtys Owiesna Joanna Pestkowska przedstawiła prezentację na temat konkursu "Kreatywne Sołectwo", w którym oceniane jest m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetyka poszczególnych miejscowości. Laureatem rozstrzygniętej w tym roku edycji konkursu było właśnie sołectwo Owiesno.

Marta Bąba ze Stowarzyszenia "Razem dla wsi" zaprezentowała natomiast założenia projektu "Idea, która łączy - wsie tematyczne sposobem na aktywizację mieszkańców i rozwój przedsiębiorczości społecznej". Opowiedziała o głównych celach przedsięwzięcia, a także o inicjatywach, jakie udało się dzięki niemu zrealizować. Przedstawiła również wypracowaną w ramach projektu ofertę tematyczną Owiesna - "Wsi Okrągłego Zamku".

Spotkanie podsumowano podczas wieczornego spotkania w Sali Integracji Społecznej we Włókach.

Wizyta sołtysów z KawęczynaWizyta sołtysów z KawęczynaWizyta sołtysów z KawęczynaWizyta sołtysów z KawęczynaWizyta sołtysów z KawęczynaWizyta sołtysów z Kawęczyna