Rozśpiewane spotkanie z Ewą Chotomską

2017-04-27

Rozśpiewane spotkanie z Ewą Chotomską

Niebanalny gość odwiedził we wtorek 25 kwietnia czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku oraz w Ostroszowicach. Doskonale znana starszemu pokoleniu Ewa Chotomska przyjęła postać popularnej Ciotki Klotki, znanej między innymi z legendarnego programu dla dzieci Tik-Tak.

Spotkania odbyły się w ramach działających w bibliotekach Dyskusyjnych Klubów Książki. Ewa Chotomska wystąpiła na spotkaniu w barwnym stroju Ciotki Klotki, który wywołał żywą reakcję dzieci. Dwa różnego koloru buty, ciekawe kolczyki i tęczowa spódnica - taka kreacja nie mogła być niezauważona. Ciekawe paluszki dotykały co chwila kolorowych elementów stroju. Trudno było się powstrzymać.

Artystka opowiadała jak od najmłodszych lat jej mama, Wanda Chotomska, uczyła ją zabaw w rymy. Podczas spotkania Ewa Chotomska przypomniała wiele dziecięcych hitów, jak choćby: "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta", "Moja Fantazja", "Zabiorę brata".

Opowiadała również o swoich książkach i przedstawiła najnowszy tytuł pt. "Zasypiajki", który powstał wspólnie z Mamą, czyli Wandą Chotomską. Na zadawane dzieciom zagadki, wszyscy odpowiadali śpiewająco, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były cukierkami. Na szczęście starczyło ich dla wszystkich. Na zakończenie obu spotkań chętni otrzymali autografy i wpisy do zakupionych książek i płyt.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta