2017-04-07

Tydzień z Internetem w bibliotekach

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta postanowiła włączyć się do udziału w akcji. We wspólnych zajęciach wzięło udział ponad 120 osób. W Mościsku dzieci zastanawiały się nad wyborem zawodu. Pytaniu: "Co ze mnie wyrośnie?" - towarzyszyły niezwykłe odpowiedzi. Dinozaurator, babeczkarz, a może krawarka? To zupełnie nowe sposoby na aktywność zawodową!

Spotkanie w Ostroszowicach rozpoczęto prezentacją książki Aleksandra i Daniela Mizielińskich pt. "Co z ciebie wyrośnie?". Dzieci losowały nazwy nietypowych zawodów, wyszukiwały informacje i zdjęcia, poznawały ciekawe profesje i wykorzystały w twórczy sposób tablety. Zaskoczeniem były zawody o nazwach: arborystka, beta tester, nurek golfowy, nasłuchiwaczka kosmosu, łowca nagród czy tester mebli.

Najstarsza grupa dzieci w Tuszynie wzięła udział w quizie, który okazał się zaskakujący dla wszystkich. Czy wiecie, że najbardziej wpływowa blogerka modowa pochodzi z Polski, a pizzę bezglutenową można zrobić również z rabarbarem? Młodzież wykazała się sporą wyobraźnią. Spinka do włosów, breloczek, kolczyki, pionek w grze, zakładka lub zabawka dla zwierząt - oto kilka z ponad 60 przykładów na wykorzystanie zwykłego spinacza do bielizny.

Dotychczas w całej Europie w czterech edycjach akcji uczestniczyło ponad 800.000 osób, w tym ponad 30.000 z naszego kraju. FRSI koordynuje akcję w Polsce, a koordynatorem europejskim jest sieć Telecentre Europe, której członkiem jest FRSI.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Tydzień z Internetem w bibliotekachTydzień z Internetem w bibliotekachTydzień z Internetem w bibliotekach