Strona główna

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-03-21

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Stało się już pewną tradycją, że każdego roku w marcu wszystkie szkoły podstawowe działające na terenie gminy Dzierżoniów są odwiedzane przez strażaków ochotników. Głównym powodem odwiedzin są szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nadrzędnym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem tegorocznego konkursu był tradycyjnie Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dzierżoniowie reprezentowany przez Komendanta Gminnego druha Krzysztofa Kota. Eliminacje zostały przeprowadzone w dniach 07-14.03.2017 r. przy współpracy z dyrekcjami poszczególnych szkół podstawowych oraz druhami z jednostek OSP z terenu gminy Dzierżoniów.

Łącznie w konkursie wzięło udział 54 dzieci, których zadaniem było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się tym razem z 35 pytań. Gospodarze eliminacji włożyli wiele serca i wysiłku, aby przeprowadzenie konkursu odbyło się sprawnie oraz w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dzięki inwencji druhów z Ostroszowic dzieci z tej szkoły biorące udział w zmaganiach otrzymały okolicznościowe medale. Nie zabrakło również smacznych dodatków.

Osoby, które uzyskały miejsca od I do III we wszystkich szkołach otrzymały jako trofeum statuetki z motywem strażackim ufundowane przez miejscowe Ochotnicze Straże Pożarne. W wyniku przeprowadzonych eliminacji w każdej ze szkół wyłonione zostały trzyosobowe drużyny, które będą reprezentowały naszą gminę w powiatowych eliminacjach XIX już edycji OTWP.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku

 1. miejsce - Martyna Zielińska
 2. miejsce - Aleksander Martewicz
 3. miejsce - Oskar Dudka

Szkoła Podstawowa w Tuszynie

 1. miejsce - Maja Kwiatek
 2. miejsce - Natalia Rąpała
 3. miejsce - Zuzanna Zadrożna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej

 1. miejsce - Kamil Kasztelan
 2. miejsce - Hubert Kuźmiński
 3. miejsce - Jakub Ciołko

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

 1. miejsce - Wiktoria Gajda
 2. miejsce - Dominika Oleksak
 3. miejsce - Juliusz Guczwiński

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dzierżoniowie serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w sprawne przeprowadzenie zmagań, a dzieciom reprezentującym naszą gminę życzy samych sukcesów w eliminacjach powiatowych, które dla tej grupy wiekowej zostaną rozegrane 28 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega PożaromTurniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom
powrót do poprzedniej strony