2017-03-15

Uroczysta narada sołtysów

Narada sołtysów z gminy Dzierżoniów miała w tym miesiącu uroczysty charakter. Ze względu na przypadający 11 marca Ogólnopolski Dzień Sołtysa, spotkanie było okazją do złożenia gospodarzom wsi życzeń oraz podziękowania im za całoroczną pracę na rzecz swoich miejscowości.

Posiedzenie odbyło się 10 marca w Sali Wiejskiej w Ostroszowicach. Jednym z tematów obrad była informacja na temat naboru wniosków ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania "Ślężanie". Nabór dotyczy projektów w zakresie "Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" i objęty jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Temat ten omówiła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Kolejnym punktem narady były kwestie organizacyjne związane z Dożynkami Gminnymi, które w tym roku odbędą się w Mościsku.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa złożyli zebranym Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Korzystając z okazji chcielibyśmy poinformować, że sołtys Owiesna Joanna Pestkowska została zgłoszona przez naszą gminę do udziału w konkursie "NGO - to jest to" w kategorii Lokalny Lider Organizacji Pozarządowej 2016. W uznaniu jej zasług i wieloletniej pracy na rzecz społeczności lokalnej wniosek wsparły organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Dzierżoniów.

Uroczysta narada sołtysówUroczysta narada sołtysówUroczysta narada sołtysówUroczysta narada sołtysów