Strona główna

W Ostroszowicach serca ponownie poruszone

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-03-14

W Ostroszowicach serca ponownie poruszone

aktualności Gmina Dzierżoniów

Tradycyjnie już w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach obchody Dni Patrona połączone były z finałem akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata". Wspólne uroczystości odbyły się pod hasłem "Kopernik poruszył Ziemię , a UNICEF porusza serca".

9 marca zebrani w sali zaproszeni goście, mieszkańcy wsi, rodzice i uczniowie mogli obejrzeć przygotowany przez klasę V program artystyczny, który był poświęcony Mikołajowi Kopernikowi i jego odkryciu. Na scenie pojawiły się wszystkie planety Układu Słonecznego, które prezentowały wiadomości o sobie. Przyglądał się temu ze swego obserwatorium zadumany Mikołaj Kopernik.

Występom uroku dodały przepięknie wykonane przez klasę VI, przygotowaną przez Małgorzatę Śliwę, piosenki tematycznie związane z tym wielkim polskim astronomem.

Drugą część, poświęconą akcji UNICEF, rozpoczęła prezentacja multimedialna, którą przygotowała Joanna Fedko - koordynator akcji "Wszystkie kolory świata". Obecne w sali osoby dowiedziały się, że w tym roku to Angola czeka na naszą pomoc, a zwłaszcza żyjące tam w nieludzkich warunkach dzieci. Jeśli ktoś do tej pory nie wierzył w to, że szmaciana laleczka może uratować komuś życie, to po obejrzeniu prezentacji nie miał już co do tego żadnych wątpliwości. Wszyscy twórcy lalek otrzymali imienne podziękowania za aktywny udział w akcji i otwarte na krzywdę ludzką serca, a ich dzieła wprawiły w zachwyt wiele osób obecnych na uroczystościach.

Należy przyznać, że kreatywność uczniów i osób, które pomagały im tworzyć lalki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Lalki miały różne kolory skóry, odmienny ubiór i pochodziły z rozmaitych państw świata. Niektóre z nich miały nawet ze sobą ulubione zwierzątko czy też jakiś gadżet. Wyjątkowe w tej edycji akcji było również to, że pojawiły się lalki-panowie, np. wojownik ninja, strażak Edward i Robert Lewandowski.

Wyniki konkursu na laleczkową miss szkoły, a także na miss facebooka ogłosiły Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka i dyrektor szkoły Urszula Zając. Kiedy twórcy zwycięskich laleczek otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, przystąpiono do licytacji, przeplatanej występami koła wokalnego prowadzonego przez Elżbietę Juziuk-Janicką.

Licytację przeprowadzili Joanna Fedko i Krzysztof Twardak. Największe emocje wzbudziła licytacja lalki-podobizny Roberta Lewandowskiego, którą wiele osób zapragnęło mieć w domu. Ci, którym szczęście w licytacji nie dopisało, a chcieli wspomóc akcję, mogli to zrobić w sklepiku UNICEF, gdzie czekały na nich równie piękne lalki jak te wybrane do licytacji.

Łącznie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach zebrano 1000 zł. Pieniądze te zostały już przekazane na konto UNICEF.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w zorganizowaniu uroczystości bardzo dziękujemy w imieniu swoim i uratowanych dzieci. Mamy nadzieje, że za rok akcja UNICEF będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem jak w tym roku.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

W Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszoneW Ostroszowicach serca ponownie poruszone
powrót do poprzedniej strony