2017-02-22

Domek Myśliwski po remoncie

Przebudowany Domek Myśliwski w Jodłowniku wkrótce stanie się nową atrakcją na turystycznej mapie regionu. Ten położony u podnóża Gór Sowich obiekt już teraz stanowi ważny element rozwoju wsi.

W 2010 roku został on zmodernizowany w jednej z części. Powstała tam sala wiejska, komputerowa, zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz sanitariaty.

W ubiegłym roku na dalszą przebudowę domku gmina pozyskała z Budżetu Województwa Dolnośląskiego 30 000,00 zł w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Wsparcie finansowe umożliwiło przebudowę drugiej części obiektu. Powstały tam 3 pokoje, przedsionek, hall z aneksem kuchennym wyposażonym w kuchnię gazową oraz zaplecze sanitarne (dwie łazienki, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Wkrótce obiekt stanie się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Będzie także stanowił zaplecze przy organizacji imprez sportowych i turystycznych realizowanych w regionie Gór Sowich.

Miejsce to kryje w sobie wiele ciekawych historii i tajemnic. Według jednej z opowieści w latach 1832-1834 wsie położone na obrzeżu Gór Sowich były terroryzowane przez grupy rozbójników. Jedna z głównych kryjówek rabusiów mieściła się w domku, który stał tuż obok Czerwonego Młyna w Jodłowniku. Jak głosi legenda, obok kryjówki przy Czerwonym Młynie rozbójnicy ukrywali się również w leśniczówce, która powstała w górach w połowie XIX wieku. Po II wojnie światowej przetransportowano ją do Jodłownika. Obecnie nazywana jest właśnie "Domkiem Myśliwskim".

Zdjęcia przedstawiają stan obiektu przed i po remoncie.