Wyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku

2017-02-14

Wyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku

W galerii Biblioteki w Mościsku 10 lutego otwarto wystawę "Świat oczami dziecka z niepełnosprawnością intelektualną". Autorzy prac to dzieci i młodzież w wieku szkolnym i gimnazjalnym oraz ich rodzice.

Wystawa plastyczna została stworzona przez podopiecznych Fundacji Pokolorujmy Szarość mieszczącej się w Dobrocinie. O jej celach i zadaniach opowiedziała Katarzyna Kowalska, Prezes Fundacji i Dyrektor Zespołu Niepublicznego Szkół Specjalnych "Bajeczne Wzgórza".

Obecna na wernisażu Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka podkreśliła wagę podejmowanych przez fundację zadań i profesjonalizm opiekunów.

Fundacja, która powstała na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i ich rodzin, oferuje kompleksową rehabilitację, terapię pedagogiczną i logopedyczną, a także wsparcie psychologiczne dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osobami starszymi dotkniętymi chorobą. Fundacja jest organem prowadzącym ZNSS "Bajeczne Wzgórza". Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich wrodzonych możliwości twórczych to dodatkowa forma wypowiadania się, otwierająca wiele nowych możliwości.

Przedstawione na wernisażu prace powstawały na zajęciach edukacyjnych oraz plastycznych w ostatnich miesiącach. Wystawę można oglądać do 30 marca.

Serdecznie zapraszamy!

Wyjątkowa wystawa w bibliotece w MościskuWyjątkowa wystawa w bibliotece w MościskuWyjątkowa wystawa w bibliotece w Mościsku