2007-02-05

Odwiedziny u podopiecznych

Podopiecznych dzierżoniowskiego zakładu opiekuńczo-leczniczego, jeszcze niedawno mieszkających w Piławie Dolnej, odwiedzili 1 lutego 2007 roku reprezentanci tej miejscowości. Upominki trafiły też do trzydziestu innych osób, które na co dzień nie opuszczają swoich domów.

Społeczność piławska pamięta o wszystkich, którzy ją tworzą. Nie zapomina zwłaszcza o pensjonariuszach domu spokojnej starości. Zakład przy ul. Słowiańskiej 3 w Dzierżoniowie prowadzony przez siostry elżbietanki stał się przed 7 laty domem dla Genowefy Kamińskiej, a od 2 lat mieszka w nim Rozalia Najdek. Z okazji Dnia Babci, a także w ramach świąteczno-noworocznych wizyt, jakie zwyczajowo składamy znajomym i bliskim, obydwie panie odwiedzili aktualni radni Jolanta Pindera, Adam Jan Mak oraz radny czwartej kadencji Adam Bulek z Piławy Dolnej. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach zarówno odwiedzanych, jak i odwiedzających. Pani Genowefa przypomniała sobie podobną wizytę. Z koperty, w której pieczołowicie przechowuje korespondencję od rodziny i zdjęcia bliskich, wyciągnęła ubiegłoroczny numer „Naszej Gazety”. Na piątej stronie lutowego wydania gminnego czasopisma widnieje jej fotografia obok artykułu Anny Palimąki opisującego odwiedziny sprzed roku.

Świąteczne życzenia wraz z upominkami trafiły też do trzydziestu innych mieszkańców Piławy Dolnej, którzy z powodu podeszłego wieku lub gorszego stanu zdrowia na co dzień pozostają w swoich domach.