2008-04-17

Zaproszenie na konferencję

W imieniu Stowarzyszenia "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji podsumowującej realizację II schematu programu LEADER + pt. "Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa Ślężanie".

Konferencja odbędzie się w dniu 19 kwietnia br. (sobota), o godz. 16.00, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

"Ślężańska Odyseja" porwała ze sobą cztery gminy, które chcą się pochwalić efektami wielomiesięcznej, wspólnej pracy. Odnaleźliśmy w tej podróży naszą maskotkę, Misia "Ślężysława", którego pragniemy bliżej zaprezentować. W naszej podróży, rozpoczynającej się od najmniejszych wsi, trafiliśmy aż do Berlina i Pragi, gdzie chwaliliśmy się smalcem czarownic oraz artystycznym rzemiosłem.

Kilka wsi wypracowało pomysł na izbę tradycji lokalnej. Pałacowe piwnice w Tuszynie być może zamienią się w tradycyjny dom, pełen stylowych pamiątek z kilku miejscowości. Zobaczcie je dzisiaj, ponieważ jutro zmienią się nie do poznania.

Opracowany przewodnik turystyczny zabierze Was w podróż w przeszłość i opowie o tym, co się u nas dzieje dzisiaj. Druga "Książka kucharska" da Wam możliwość rozsmakowania się w tajemnicach ślężańskich potraw.

Ponadto podczas konferencji nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Produkt Lokalny Partnerstwa "Ślężanie".

Nie zabraknie wystawy i degustacji produktu lokalnego oraz możliwości osobistego poznania się z naszymi nieocenionymi animatorami. Swoją obecność zapowiedzieli już Senator Stanisław Jurcewicz oraz Poseł na Sejm RP Tomasz Smolarz.

Nie może Was u nas zabraknąć.