AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-11-23

Zaśpiewali "Na zieloną nutę"

aktualności Gmina Dzierżoniów

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyła się w piątek 18 listopada gala podsumowująca projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci". Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowali uczniowie gminnych placówek oświatowych.

Głównym założeniem projektu było podniesienie wiedzy przyrodniczej uczniów, a także doskonalenie wśród nich umiejętności rozpoznawania rodzimych gatunków drzew. W ramach przedsięwzięcia na terenie zabytkowego parku przy Szkole Podstawowej w Tuszynie poprzez umieszczenie tam 16 tabliczek edukacyjnych oraz 2 gier terenowych utworzono ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną. Ponad 360 uczniów gminnych szkół wzięło też udział w warsztatach terenowych wiodących trasą ścieżki. Wydana została także gra dydaktyczna o tematyce ekologicznej, umożliwiająca naukę rozpoznawania podstawowych gatunków drzew liściastych i iglastych.

Jednym z założeń projektu było ponadto zorganizowanie czterech konkursów o tematyce przyrodniczo-ekologicznej - recytatorskiego pn. "Strofy o drzewach", fotograficznego - "Drzewa w obiektywie" i testu z wiedzy przyrodniczej pod hasłem "Jestem uważnym obserwatorem przyrody". Ostatni z konkursów, czyli festiwal piosenki 'Na zieloną nutę", odbył się podczas piątkowej gali.

Jury w składzie: Zastępca Wójta Gminy Cekcyn Monika Szczęsna, Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie Jadwiga Horanin, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyna Kaczorowska oraz Sylwia Adrych z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie, po wysłuchaniu wszystkich utworów, zadecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca uczniom Szkoły Podstawowej w Tuszynie. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach, a IV - reprezentanci SP w Mościsku.

Podczas gali laureatom wszystkich przeprowadzonych w ramach akcji konkursów zostały wręczone cenne nagrody. Uczestnikom gratulowali: Wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Ewa Rzewuska, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Jerzy Ignaszak, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz fotograf Konstanty Kawardzis.

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci" został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutęZaśpiewali Na zieloną nutę
powrót do poprzedniej strony