Gala podsumowująca projekt Młodzi przyjaciele drzew

2016-11-16

Gala podsumowująca projekt Młodzi przyjaciele drzew

W piątek 18 listopada 2016 r. o godz. 9:30 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbędzie się happening podsumowujący projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci".

Głównym założeniem projektu było podniesienie wiedzy przyrodniczej uczniów gminnych placówek oświatowych, a także doskonalenie wśród nich umiejętności rozpoznawania rodzimych gatunków drzew.

W ramach projektu na terenie zabytkowego parku przy Szkole Podstawowej w Tuszynie utworzono ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, umieszczono tam również 16 tabliczek edukacyjnych oraz 2 gry terenowe. Uczniowie gminnych szkół wzięli też udział w warsztatach terenowych wiodących trasą ścieżki.

Jednym z założeń projektu było ponadto zorganizowanie czterech konkursów o tematyce przyrodniczo-ekologicznej - recytatorskiego, fotograficznego oraz testu z wiedzy przyrodniczej. Ostatni z konkursów, czyli festiwal piosenki, odbędzie się podczas piątkowej gali.

W ramach projektu wydana zostanie także gra dydaktyczna o tematyce ekologicznej, umożliwiająca naukę rozpoznawania podstawowych gatunków drzew liściastych i iglastych.

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci" został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.