2008-04-10

Mistrz świata w gminie

We wtorek 1 kwietnia wójt Marek Chmielewski oraz sołtys Roztocznika – Stanisław Dziagacz spotkali się w Urzędzie Gminy z Piotrem Wilczewskim, składając gratulacje z okazji zdobycia przez niego po raz kolejny tytułu mistrza świata w boksie federacji TWBA.

Ten niewątpliwie osobisty sukces boksera z Roztocznika, ma również niebagatelne znaczenie dla naszej lokalnej społeczności. Sukces ten jest dowodem na to, że bez względu na miejsce urodzenia, mając jasno określony cel, poparty ciężką pracą, można wybić się ponad przeciętność. Piotr Wilczewski daje przykład naszej młodzieży, jak można sięgnąć po najwyższe zaszczyty, przełamywać stereotypy i stać się kimś wyjątkowym. Także codzienna praca z młodzieżą w Roztoczniku naszego mistrza świata, jest przykładem osobistego, społecznego zaangażowania, godnego naśladowania.