2016-11-09

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

4 listopada w Dzierżoniowie odbył się finał Ligi Kolarskiej BMX - MTB 2016. Była to już 15 edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Klub Kolarski LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów, gminę Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe i OSiR w Dzierżoniowie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród, które można było zdobyć zajmując pierwsze sześć miejsc. Dla startujących w sześciu kategoriach zawodniczek i zawodników liczyło się jednak przede wszystkim miejsce pierwsze. Nagrodą główną w każdej kategorii był bowiem piękny rower górski.

W wyścigu w Dzierżoniowie duży sukces odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie - w dwóch kategoriach zajęli pierwsze miejsce. Z rowerami do domu wróciły:

• Dagmara Juraszek w kategorii dziewcząt klas III - IV,
  • Joanna Wodnicka w kategorii dziewcząt klas V - VI.

Ponadto czołowe lokaty zajęli:
II miejsce - Daria Derewianko w kategorii dziewcząt klas III - IV, II miejsce - Emil Gorlicki w kategorii chłopców klas I - II, II miejsce - Dawid Piekarski w kategorii chłopców klas V - VI, V miejsce - Natalia Kliś w kategorii dziewcząt klas V - VI.

Zwycięzcom nagrody wręczali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes zarządu LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów Jarosław Pawlaczek.

opracował Jarosław Pawlaczek