2016-11-07

Uważni obserwatorzy przyrody

W ramach projektu edukacyjnego "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci" 28 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej "Jestem uważnym obserwatorem przyrody". Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół podstawowych gminy Dzierżoniów.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej - w formie testu, a także praktycznej, w której zadaniem uczniów było rozpoznanie gatunków drzew i krzewów na podstawie fotografii.

Po sprawdzeniu prac konkursowych jury w składzie: Magdalena Lisiecka, Gabriela Dzwolak i Bożena Sulewska wyłoniło zwycięzców. Najlepiej poradził sobie Adam Boczula z kl. V Szkoły Podstawowej w Tuszynie, II miejsce zajęła natomiast Natalia Kliś z kl. VI SP w Tuszynie. O III miejscu - w związku z taką samą liczbą zdobytych punktów - rozstrzygnęła dogrywka pomiędzy Magdaleną Połcik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach a Martyną Zielińską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. Ostatecznie III miejsce przypadło Magdalenie Połcik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc - nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu były Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku oraz gmina Dzierżoniów.

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Uważni obserwatorzy przyrodyUważni obserwatorzy przyrodyUważni obserwatorzy przyrodyUważni obserwatorzy przyrodyUważni obserwatorzy przyrodyUważni obserwatorzy przyrody