AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-10-27

Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci

aktualności Gmina Dzierżoniów

W piątek, 21 października 2016 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach projektu edukacyjnego "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej oraz Gmina Dzierżoniów.

Do konkursu przystąpili uczestnicy wyłonieni w eliminacjach wewnętrznych - łącznie szesnaścioro dzieci z następujących placówek:

  • Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie,
  • Gminnego Przedszkola Publicznego w Ostroszowicach,
  • Gminnego Przedszkola Publicznego w Mościsku,
  • Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Tuszynie, oraz Gminnego Przedszkola Publicznego w Piławie Dolnej.

Recytację wierszy oceniało jury w składzie: Renata Idzik - nauczycielka w Gimnazjum Gminnym im. Ks. J. Melca w Dzierżoniowie, Justyna Kaczorowska - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Wł. Reymonta w Mościsku i Ryszard Brzeski - Sekretarz Gminy Dzierżoniów.

Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników, jurorzy odbyli naradę, której efektem było wyłonienie trojga laureatów:

  • I miejsce zdobyła Wiktoria Szóstka z Gminnego Przedszkola w Mościsku za prezentację wiersza "Zielony las" Klary Bekier,
  • II miejsce zajęła Michalina Malinowska z Gminnego Przedszkola w Piławie Dolnej za utwór "Sosna" Jerzego Kiersta,
  • III miejsce przyznano Franciszkowi Wypychowi ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie za recytację wiersza Joanny Kulmowej pod tytułem "Żołędzie".

Laureaci zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami w postaci książek i gier a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody ufundowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminy Dzierżoniów.

Wyłonieni w konkursie laureaci zaprezentują się podczas uroczystego happeningu podsumowującego program edukacyjny, który odbędzie się 18 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Małgorzata Siwiec podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz ich opiekunom, jurorom, nauczycielkom za przygotowanie imprezy oraz rodzicom dzieci z Gminnych Przedszkoli Publicznych w Piławie Dolnej i w Dobrocinie za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

R. Kajkowska, D. Macek

Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci
powrót do poprzedniej strony