Strona główna

Dobrocin wyróżniony w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-10-10

Dobrocin wyróżniony w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

aktualności Gmina Dzierżoniów

40-osobowa delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 8 października w VIII finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Uroczysta gala odbyła się w miejscowości Chełmsko Śląskie, która w tegorocznej edycji konkursu zdobyła tytuł "Najpiękniejszej Wsi".

Wśród laureatów już po raz kolejny znalazła się inicjatywa mieszkańców naszej gminy: wyróżnienie w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" otrzymał Dobrocin za projekt "Plener rzeźbiarski w Dobrocinie - krok w kierunku wsi tematycznej".

Według komisji konkursowej przedsięwzięcie to nie tylko wpływa na poprawę estetyki wsi czy integrację mieszkańców, ale przede wszystkim jest kolejnym krokiem do wprowadzenia całościowego planu rozwoju miejscowości na bazie oferty wsi tematycznej.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu mieszkańcom Dobrocina towarzyszyli lokalni liderzy, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Świętej Rodziny. Następnie uczestnicy wizyty wzięli udział w spacerze przez Chełmsko Śląskie. Zwiedzili m.in. największą atrakcję turystyczną miejscowości - zabytkowe Domy Tkaczy Śląskich.

Kolejnym punktem podsumowania była uroczysta gala, podczas której mieszkańcy Dobrocina odebrali wyróżnienie i nagrodę finansową z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej oraz Wicemarszałek Iwony Krawczyk.

To nie pierwszy sukces naszych mieszkańców w tym prestiżowym konkursie. W poprzednich latach doceniono już inne inicjatywy:

  • Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009 (I miejsce),
  • "Święto Niezapominajki" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2009 r. (I miejsce),
  • "Placyk tanecznych uciech" w Uciechowie - Najlepszy start w odnowie wsi w 2010 r. (II miejsce),
  • "Klub Integracji Międzypokoleniowej" w Piławie Dolnej - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Różane Wzgórze" - Najpiękniejsza zagroda w 2013 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo Agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich - Najpiękniejsza zagroda w 2014 r. (I miejsce),
  • "Staw pod Złotą Rybką - Duma Mościska" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2014 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Wyspa Koni" w Ostroszowicach prowadzone przez Małgorzatę i Piotra Zabuskich - Najpiękniejsza zagroda w 2015 r. (II miejsce),
  • "Słoneczna Przystań w Jędrzejowicach" - "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" w 2015 r. (III miejsce).
Tegorocznym laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!Dobrocin wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska!
powrót do poprzedniej strony