AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-10-07

Zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Music of sources" ("Muzyka źródeł") to międzynarodowy warsztat muzyczno-taneczny (polsko-czesko-słowacki) zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" w ramach programu Erasmus +, KA1 - Mobilność edukacyjna. Zajęcia zaplanowano w dniach 3 - 17 października 2016 r. w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni" w Ostroszowicach.

Młodzi uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech będą poszukiwać platformy porozumienia poprzez poszukiwanie własnej ekspresji (muzyki oraz ruchu płynących z wnętrza), będą również wchodzić w interakcje grupowe przez odkrywanie archetypów kulturowych różnych tradycji i nacji, ale o wspólnych praindoeuropejskich korzeniach.

Projekt powstał z inspiracji Teatru Źródeł J. Grotowskiego. To performatywne wyrażanie siebie w muzyce i tańcu współczesnym wpisuje się w program "Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016".

Zwieńczeniem prac warsztatowych będą pokazy: pierwszy 15 października 2016 r. o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni" w Ostroszowicach, drugi 16 października 2016 r. o godz. 13:00 w Sky Tower ("Łezka" na parterze).

Widowisko w Sky Tower stanie się niezwykłe, gdyż widownia obejrzy spektakl taneczny przede wszystkim z góry, z pierwszego i drugiego piętra, co dostarczy niezapomnianych wrażeń. Pokaz uświetnią występy uznanych autorytetów muzycznych: Sambora Dudzińskiego, Elizy Niemczyckiej, Dominika Kozłowskiego oraz słowackiego "Mystic Choir".

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi". Partnerzy ze Słowacji: organizacja artystyczna "artRIS", "MYSTIC CHOIR" oraz z Czech: stowarzyszenie teatralne: "Spolek divadelnich ochotniku".

Koordynatorem projektu jest Piotr Zabuski.

Zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne
powrót do poprzedniej strony