AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-10-07

Sukces Stowarzyszenia "Piława Dolna"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Miłośnicy kapusty i piosenki biesiadnej spotkali się 2 października w wojsławickim Arboretum na VI Śląskim Festiwalu Kapusty. W ramach imprezy jak co roku zorganizowano liczne konkursy związane z tematyką wydarzenia. W konkursie kulinarnym "Kapuściane szaleństwa 2016" najlepsi okazali się mieszkańcy naszej gminy.

Przygotowane przez siebie potrawy zaprezentowały przedstawicielki Stowarzyszenia "Piława Dolna": Joanna Surowiec, Teodora Skutnik, Sylwia Sienkiewicz, Irena Kołodziej i Maria Chudek. Profesjonalna komisja konkursowa oceniała smak, zapach, konsystencję i wygląd dania, a także elementy dekoracyjne i estetykę produktu.

Łącznie do udziału w konkursie zgłoszono niemal 60 potraw. Tym bardziej miło nam poinformować, że dwa pierwsze miejsca podium zajęły przedstawicielki stowarzyszenia z Piławy Dolnej. Za najlepsze danie uznano sakiewki z kapusty włoskiej z mięsem podane z ryżem i sosem grzybowym przygotowane przez Irenę Kołodziej. II miejsce za pasztet z kapusty włoskiej zajęła natomiast Sylwia Sienkiewicz.

Dużym powodzeniem wśród publiczności cieszyła się też przygotowana przez stowarzyszenie kwaśnica.

Gratulujemy!

Sukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława DolnaSukces Stowarzyszenia Piława Dolna
powrót do poprzedniej strony