2008-03-04

Szkolenie dla rolników

Gmina Dzierżoniów zaprasza swoich mieszkańców do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, dotyczącym "Działalności pozarolniczej na terenach wiejskich". Jest ono organizowane przez Gminę Dzierżoniów, wspólnie z firmą "Ambra Consulting" z Dzierżoniowa, we wtorek 11 marca 2008 o godz. 10.00, w Centrum Kulturalno - Sportowym w Uciechowie.

Celem szkolenia jest przekazanie:

• wiedzy na temat możliwości uzyskania przez nich dotacji z Unii Europejskiej w zakresie działalności pozarolniczej
  • informacji o programach "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.
  • zasad ubiegania się o środki pomocowe.
Szkolenie skierowane jest do mieszkańców terenów wiejskich: rolników i ich domowników, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą