2008-02-29

Ferie dzieci z Piławy Dolnej

Ponad 80 dzieci, głównie z Piławy Dolnej, nie spędziło ferii siedząc w domu. Dzięki ponad 7 tys. zł od prywatnych sponsorów odwiedziły Polkowice, Książ i Kudowę Zdrój.

Radna gminy Dzierżoniów Jolanta Pindera przy współudziale sołectwa zorganizowała dzieciom wycieczki w czasie ferii zimowych. Ponieważ zainteresowanie nimi było bardzo duże (zgłosiło się ponad 80 chętnych), uczestników wycieczek podzielono na dwie grupy. Każda z nich odwiedziła basen w Polkowicach, zamek w Książu i uzdrowiskową Kudowę Zdrój. W opiece nad dzieciakami pomagali w czasie wyjazdu ks. Edward Rostkowski, Maria Chudek, Marta Skokuń, Izabela Wilczyńska, Anna Kowalczuk, Jolanta Banaś i Katarzyna Złotnicka. Pieniądze na wyjazdy ofiarowali Danuta i Kazimierz Sadkowie z Piławy Dolnej. Dla nich dzieci przygotowały własnoręcznie kolorowe gorące podziękowania w formie albumu ze zdjęciami z wojaży i wpisami zadowolonych uczestników.