2008-02-29

Festiwal Ciasta

W dniu 24.02.2008 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury "Harcuś" w Piławie Dolnej odbył się Festiwal Ciasta.

Festiwal ciasta -jego początki sięgają 1998 roku, od kiedy to harcerze z ZHW raz w roku spotykali się na święcie Ciasta, przynosząc własnoręcznie pieczone ciasta.

W 2002 roku Święto Ciasta zmieniło imię na Festiwal Ciasta, stając się imprezą otwartą dla wszystkich chętnych. Od tamtego czasu każdy może przyjść i zaprezentować swoje wypieki, lub spędzić miło czas z najbliższymi, pijąc kawę i kosztując najrozmaitszych wypieków.

W tegorocznej edycji wystawionych było 19 ciast m.in. z Piławy Dolnej, Ostroszowic, Dobrocina, Włók, Nowizny, Dzierżoniowa, Bielawy i Piławy Górnej.

Najlepszym wypiekiem okazał się orzechowiec Marii Kubańskiej, z Piławy Dolnej. Kolejne wyróżnienia to: Anna Wierzbicka -Włóki, Małgorzata Domagała -Nowizna, Grażyna Ziernik -Dobrocin, Sołectwo z Włók, Aniela Jurków -Piława Dolna oraz Monika Wójciak -Ostroszowice.

Na najlepsze ciasta głosowali wszyscy obecni na festiwalu, na specjalnych kuponach konkursowych, na które wpisywano numer ciasta, które najbardziej przypadło do gustu. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób.

Festiwalowi towarzyszył pokaz dekoracji stołów, które wykonali dekoratorzy z DK "Harcuś" oraz instruktorzy ZHW. Można było dzięki temu zobaczyć, jak w prosty sposób, z rzeczy, które każdy posiada w swoim domu, można przystroić stół na każdą okazję…

Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Dzierżoniów, Związek Harcerstwa Wiejskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Piławy Dolnej.