2008-02-27

Spotkanie z panem Ludwikiem

Z inicjatywy dyrektor szkoły Małgorzaty Lis i nauczyciela historii w dniu 6 lutego b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbyło się spotkanie uczniów klas IV -VI z niezwykłym człowiekiem. Mowa o Ludwiku Skokuniu , bohaterze II wojny światowej , który od lat mieszka w PiławieDolnej , co napawa dumą mieszkańców tej wsi.

Prezes naszych gminnych kombatantów , odznaczony medalem ,, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata'', wyróżniony przez Prezydenta RP za walki o Kołobrzeg to żywa historia ,z którą uczniowie mogli obcować w czasie spotkania.

Barwny gawędziarz potrafił przykuć uwagę całej rzeszy uczniów ,w ciekawy sposób opowiadając o walkach w czasie II wojny światowej. Szczegóły wielu z nich np. z wyzwolenia Warszawy, zdobycia Kołobrzegu i Berlina, wywołały szereg pytań ze strony młodych słuchaczy. Odpowiedzi na nie uzupełniły niezwykłą lekcję patriotyzmu. M.Głód.