Uczniowie z gminy Dzierżoniów na turnieju Polish Open we Wrocławiu

2016-09-15

Uczniowie z gminy Dzierżoniów na turnieju Polish Open we Wrocławiu

9 września 2016 r. uczniowie ze Szkół Podstawowych w Ostroszowicach i w Piławie Dolnej kibicowali na meczu unihokeja reprezentacjom Niemiec i Norwegii. Turniej był sprawdzianem przed The World Games 2017 we Wrocławiu - przyszłorocznymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich.

Dzieci doznały wiele emocji związanych z rywalizacją sportową, zapoznały się z zasadami organizacji zawodów na szczeblu międzynarodowym oraz wprawiły się w kibicowaniu. Uczestniczyły ponadto w konkursach wiedzy sportowej oraz doświadczyły wirtualnych wrażeń na symulatorze sportów ekstremalnych.

Po meczu za wzorowy i piękny doping uczniowie otrzymali podziękowanie od niemieckich "unihokeistów".

Krzysztof Twardak