Myśliszów na dożynkach wojewódzkich

2016-09-05

Myśliszów na dożynkach wojewódzkich

Już po raz kolejny reprezentantem powiatu dzierżoniowskiego na dożynkach wojewódzkich było sołectwo z gminy Dzierżoniów. W uroczystości, która odbyła się w niedzielę 4 września w Krzyżowej, uczestniczyli mieszkańcy Myśliszowa - zwycięzcy tegorocznego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu.

Przedstawicielom sołectwa towarzyszyli Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz zespół "Macieje".

Doroczne święto plonów w gminie Świdnica, które w tym roku zyskało rangę dożynek wojewódzkich, rozpoczęła uroczysta msza święta. Odprawił ją biskup świdnicki Ignacy Dec.

Na radosnej rolniczej biesiadzie nie mogło również zabraknąć występów ludowych artystów. Swoją twórczość zaprezentowały zespoły: Pieśni i Tańca "Bystrzyca", "Kądziołeczka", "Stokrotki", "A to Heca", "Ale Babki" i "Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica". Gwiazdą tegorocznych dożynek był zespół Trubadurzy.

Jednym z najważniejszych punktów programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynek wojewódzkich. I miejsce zajął wieniec z powiatu oławskiego, wykonany przez mieszkańców Niemila.

Organizatorami dożynek wojewódzkich byli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, GOKSiR oraz sołectwo Gogołów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mieszkańcom Myśliszowa oraz zespołowi "Macieje" za godne reprezentowanie gminy Dzierżoniów i powiatu dzierżoniowskiego na szczeblu wojewódzkim.