Gospodynie z gminy Dzierżoniów na obchodach 15

2016-07-26

Gospodynie z gminy Dzierżoniów na obchodach 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich

Polskie Koła Gospodyń Wiejskich mają już 150 lat! W niedzielę 24 lipca delegacja gminy Dzierżoniów wzięła udział w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu.

Na uroczystości, która odbyła się na terenie boiska sportowego w Stolcu naszą gminę reprezentowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna oraz KGW "Niezapominajki" z Włók. Towarzyszyła im Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Podczas imprezy koła gospodyń prezentowały swój dorobek, obyczaje, sztukę ludową i tradycje kulinarne. Na stoiskach nie mogło zabraknąć regionalnych potraw, tradycyjnych produktów czy wyrobów rękodzielniczych.

W programie były także występy zespołów ludowych, plebiscyt na najciekawszą aranżację stoiska oraz konkurs na najlepsze letnie ciasto z owocami, w którym swój słynny wypiek - "owocowe babeczki" - zaprezentowały panie z KGW "Niezapominajki".

Odznaczenia zasłużonym gospodyniom wręczał prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin.

Organizatorami obchodów 150-lecia KGW były Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Świdnicy, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Gmina Ząbkowice Śląskie.

Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Paniom, które poprzez swoją działalność w kołach gospodyń kultywują wiejskie tradycje ludowe i przekazują swój dorobek kolejnym pokoleniom. Dziękujemy również za wielkie zaangażowanie, wysiłek i bezinteresowność, a także za godne reprezentowanie naszej gminy.

Gospodynie z gminy Dzierżoniów na obchodach 150-lecia Kół Gospodyń WiejskichGospodynie z gminy Dzierżoniów na obchodach 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich