2016-07-19

Z Wrocławia w Góry Sowie - rozkład jazdy z mapą atrakcji

Mając na uwadze wielostronne korzyści płynące ze współpracy Kolei Dolnośląskich S.A., Miasta Bielawa, Gminy Dzierżoniów, Miasta Dzierżoniów, Miasta Głuszyca, Miasta Pieszyce, Gminy Nowa Ruda, Gminy Stoszowice, Gminy Walim, a także Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, wyrażamy intencję nawiązania współpracy w zakresie integracji połączeń kolejowych z lokalnym transportem autobusowym, a także wspólnej organizacji promocji turystyki w rejonie Gór Sowich.

To fragment Deklaracji Sowiogórskiej podpisanej w lutym tego roku pomiędzy Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich, gminami członkowskimi a Kolejami Dolnośląskimi S.A i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Dziś na podstawie tej deklaracji oddajemy do dyspozycji mieszkańcom oraz turystom ulotkę, którą promujemy transport kolejowy w Górach Sowich. Korzystając z ulotki można sobie łatwo zaplanować przejażdżkę koleją, spacer po szlakach turystycznych lub wypad rowerem po trasach Strefy MTB Sudety, a potem spokojnie wsiąść do pociągu w zupełnie innym miejscu i wrócić do miejsca zamieszkania.

Zapraszamy do korzystania z tej formy przemieszczania się pomiędzy atrakcjami turystycznymi Gór Sowich!