Kolejny odcinek potoku Gniły po konserwacji

2016-07-18

Kolejny odcinek potoku Gniły po konserwacji

Potok Gniły stanowi istotny element sieci hydrograficznej gminy Dzierżoniów. Jest on odbiornikiem dużej ilości wód docierających do niego z rowów melioracyjnych, odwadniających grunty orne i tereny zabudowane. Z tego względu istotne jest, aby koryto cieku utrzymywane było we właściwym stanie technicznym.

Ponieważ stan potoku nie był zadowalający, a jego koryto w wielu miejscach było wypłycone oraz porośnięte roślinnością trawiastą, gmina Dzierżoniów podjęła działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa osób mieszkających na terenach przyległych do cieku.

W ramach udzielonej Dolnośląskiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu pomocy finansowej w wysokości 1000,00 zł, zrealizowane zostało zadanie pn. "Konserwacja cieku Gniły w miejscowości Włóki i Uciechów w km 5+200 - 7 000".

W wyniku wykonanych prac koryto cieku na długości 1800 mb zostało udrożnione poprzez usunięcie zalegającej na dnie warstwy namułu, a skarpy i dno cieku wykoszone i wygrabione z porostów oraz oczyszczone z roślinnych pozostałości.

Wartość prac wykonanych w ramach ww. zadania wyniosła 26 851,04 zł brutto.

Kolejny odcinek potoku Gniły po konserwacjiKolejny odcinek potoku Gniły po konserwacji