2016-07-08

Uroki gminy Dzierżoniów

Trwa kolejna edycja konkursu "Kreatywne sołectwo". Jego celem jest upowszechnianie i wspieranie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy poprzez mobilizowanie społeczności lokalnej do aktywnego udziału w życiu wsi, podejmowania prac na rzecz swoich miejscowości oraz kultywowania tradycji i obyczajów lokalnych.

Regulamin określa 4 kategorie konkursowe: "Estetyka wsi", "Odnowa wsi", "Strona internetowa" oraz "Aktywność wsi na forum gminy i regionu".

W dniach 16 i 22 czerwca komisja konkursowa pod przewodnictwem Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanty Zarzeki dokonała oceny miejscowości gminy w kategorii "Estetyka wsi". Szczególną uwagę zwracano na działania podejmowane przez samych mieszkańców.

Na terenie miejscowości pojawia się coraz więcej uroczych skwerków i rabat kwiatowych. Tereny publiczne są zadbane, a posesje prywatne coraz ładniejsze. To wszystko sprawia, że gmina Dzierżoniów z każdym rokiem pięknieje, co doskonale widać na wykonanych przez komisję zdjęciach.