2016-07-08

Regionalny wtorek w Barbarze

Delegacja gminy Dzierżoniów 5 lipca odwiedziła wrocławską Barbarę. W ramach "Regionalnych wtorków" mogliśmy opowiedzieć tam o naszym pięknym regionie i zaprezentować kulturę tego zakątka.

Mieszkańcy Wrocławia, który w tym roku jest także Europejską Stolicą Kultury, mogli również zapoznać się z działalnością Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta. W programie zaprezentowano m.in. wystawę prac fotograficznych Joanny Śliwy-Cichoń i młodych fotografów - Julity Krzyżak oraz Justyny Juśko, zajęcia scrapbookingowe i literackie tropienie ukrytych haseł w dziełach Reymonta.

Chętni mogli także obejrzeć wspaniałe koronki, tworzone zanikającą metodą klockową przez Elżbietę Struzik oraz posłuchać muzycznych zaproszeń na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" w swoich kolorowych strojach namawiali do odwiedzenia w tym roku Dzierżoniowa oraz Uciechowa. Spotkania 14 i 15 sierpnia to jedne z nielicznych możliwości poznania bogactwa bukowińskiej kultury ludowej w jej wielonarodowej odsłonie.

Regionalny wtorek w BarbarzeRegionalny wtorek w BarbarzeRegionalny wtorek w BarbarzeRegionalny wtorek w Barbarze