Spotkanie Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich w Michałkowej

2008-01-28

Spotkanie Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich w Michałkowej

W czwartek 24 stycznia wójt Marek Chmielewski wziął udział w spotkaniu Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich w Michałkowej. Na początku wręczono nagrody laureatom konkursu „Najpiękniejsze istniejące i najciekawsze proponowane miejsca widokowe Gór Sowich”.

Nagrodzeni zostali Anna Zimoch ze Świdnicy I miejsce, Marcin Łubkowski z Bielawy miejsce II i Emilia Sikora z Pieszyc – miejsce III. Następnie omówiono wraz Zofią Sikorą, przedstawicielem PTTK, stan szlaków górskich i możliwość finansowania ich odnowy i uzupełnienia. W gminie Dzierżoniów planowane jest, wspólnie z Nadleśnictwem Miękinia, wytyczenie alternatywnego szlaku po Wzgórzach Kiełczyńskich przez górę Szczytna. Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do PTTK w Wałbrzychu, które zamierza przeprowadzić kurs znakowania szlaków. Przyjęto także decyzję o promocji Gór Sowich poprzez stworzenie projektu promocji i imprez (po jednej w każdej gminie) w latach 2009 -2010. Projekt ma być współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska. Koszt przedsięwzięcia planowany jest na 1 milion złotych.