Uczniowie z Mościska poznali swoją małą ojczyznę

2016-06-21

Uczniowie z Mościska poznali swoją małą ojczyznę

Ostatnie miesiące w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku upłynęły pod znakiem edukacji obywatelskiej. W każdy piątek placówkę odwiedzali przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Celem działań było zaznajomienie najmłodszych mieszkańców naszej gminy z działalnością najważniejszych organizacji i instytucji. Placówkę odwiedzili: Damian Drozdowski ze Stowarzyszenia "Aktywuj Młodzież", pełnomocnik wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Monika Adamska-Tchoryk, przedstawicielka Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" Edyta Mulka-Gonera, a także Ryszard Bednarek i Krzysztof Kot z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku.

Podczas spotkań wychowankowie przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej dowiedzieli się o działalności każdej z organizacji. Poznali ich główne cele, osiągnięcia i dokonania. Aby utrwalić wiadomości, w trakcie zajęć dzieci malowały farbami, tworzyły plan działań dotyczący zajęć dla młodzieży, składały logo i zapoznawały się ze sprzętem pożarniczym.

Ostatnim punktem ww. działań były wizyty w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, podczas których uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się więcej o najważniejszych zadaniach urzędu. Dzieci spotkały się również z władzami gminy i zobaczyły, jak wygląda codzienna praca urzędników.