Strona główna

Drugie urodziny Saloniku Kobiet Ambitnych

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-06-20

Drugie urodziny Saloniku Kobiet Ambitnych

aktualności Gmina Dzierżoniów

Salonik Kobiet Ambitnych działający przy Bibliotece w Ostroszowicach ma już 2 lata. Z tego powodu wraz z przyjaciółmi, którzy od początku wspierają nasze działania, przy wspaniałym torcie, oczywiście w kształcie kapelusza, wspominaliśmy nasze początki, najzabawniejsze historyjki i najważniejsze chwile oraz niezapomniane przeżycia.

Maj 2014... niby nic, a tak to się zaczęło, zwyczajne, a jednak niezwyczajne, w wykonaniu Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z okazji Dnia Rodzin. Debiutancki występ Pań, czyli: "Rodzina w poezji, piosence i sztuce". Mimo deszczu wspaniała impreza i pierwsze koty za płoty. Później nastąpiła seria ciekawych warsztatów - decoupage, tapicerskie, pieczenia i tak do września... a we wrześniu?

We wrześniu odbyło się pierwsze z udziałem Saloniku "Narodowe Czytanie" - fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza odczytane oczywiście w strojach z tamtych czasów.

Andrzejki to czas spotkania lokalnych liderów, tam też poznaliśmy Gminną Wiedźmę Lukrecję z nieodłącznym kotem. Jeszcze wtedy z byle jaką miotłą.

Styczeń 2015, jak każdy styczeń, należał do WOŚP. Z radością wspomogłyśmy to wydarzenie, bo nasz przekazany na licytację tort zakupiony został za rekordową sumę. Następnie ruszył projekt "Ostrrroszowicki piernik" z lakową pieczątką z logo Saloniku. Wiele ciekawych pomysłów przyszło nam do głowy podczas pieczenia.

Tak dotarliśmy do naszej najambitniejszej imprezy - Gminnych Obchodów Dnia Flagi. Podczas tej imprezy skrystalizował się jeden z naszych celów: celebracja symboli narodowych. Mimo że niewiele wiedziałyśmy o organizacji tego typu przedsięwzięć, obyło się bez większych wpadek.

Na dożynkach wiejskich 2015 kolejne "Narodowe Czytanie" i "Lalka" Bolesława Prusa. Oczywiście w strojach z tamtej epoki. Jesienią po raz drugi wspólne robienie kotylionów na Dzień Niepodległości. Wiosną 2016 wydarzyło się coś niespodziewanego - dostałyśmy się do półfinału ogólnopolskiego konkursu "Kobiety na start". To dodało nam skrzydeł...

Zrobiłyśmy więc wieczór muzyczno-poetycki, przygotowałyśmy premierę książki lokalnego poety. Następnie nastąpiło zupełne szaleństwo i... drugie Gminne Obchody Dnia Flagi. Tym razem miałyśmy więcej doświadczenia i wcale nie mniej pomysłów. Jakże cieszył widok wywieszonych biało-czerwonych flag, które rozdałyśmy w poprzednim roku... a polonez zatańczony na placu przed salą wiejską w Ostroszowicach przejdzie do historii.

Kilka dni później, ku zaskoczeniu wszystkich, dostałyśmy zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Spotkanie z Panią Prezydentową, obiad w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i krótkie zwiedzanie Warszawy to niezwykła, niezapomniana przygoda.

Na początku czerwca 2016 oszałamiająca "Noc bibliotek" i kolorowy korowód przez wieś w poszukiwaniu Magicznego Drzewa. Tak właśnie minęły dwa lata...

To co się wydarzyło w tym czasie było możliwe tylko dzięki temu, że mamy bardzo silne plecy - naszych bliskich. To Oni są dopełnieniem Saloniku. Wiele nie udałoby się zrobić, gdyby nie pomoc osób prywatnych, przedsiębiorców i instytucji. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie, za zrozumienie i za pomoc. Oczywiście prosimy o dalsze wspieranie naszych szalonych pomysłów... Razem możemy wszystko!

Salonik Kobiet Ambitnych

Drugie urodziny Saloniku Kobiet AmbitnychDrugie urodziny Saloniku Kobiet AmbitnychDrugie urodziny Saloniku Kobiet AmbitnychDrugie urodziny Saloniku Kobiet AmbitnychDrugie urodziny Saloniku Kobiet AmbitnychDrugie urodziny Saloniku Kobiet Ambitnych
powrót do poprzedniej strony