Bajkowy plener rzeźbiarski w Dobrocinie

2016-06-01

Bajkowy plener rzeźbiarski w Dobrocinie

W dniach 17-20 maja odbyła się druga już edycja "Pleneru rzeźbiarskiego" w Dobrocinie. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie "Dobrocin - Wieś XXI Wieku" i była współfinansowana przez gminę Dzierżoniów oraz powiat dzierżoniowski.

Zgodnie z misją wsi zapisaną w Sołeckiej Strategii Rozwoju, Dobrocin zmierza w kierunku "bajecznej wsi". Dlatego motywem przewodnim wydarzenia był świat bajek, a powstałe podczas imprezy rzeźby przedstawiają postacie takie jak Bolek i Lolek, Gargamel czy Papa Smerf.

W plenerze wzięło udział 6 rzeźbiarzy z terenu całego kraju. Prace przy tworzeniu rzeźb odbywały się na zewnątrz, na terenie usytuowanego w centrum wsi "Skwerka na rozdrożu", co pozwoliło odwiedzającym na obserwowanie procesu twórczego.

Głównym celem organizatorów była aktywizacja mieszkańców, plenerowi towarzyszyły więc warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat techniki rzeźbienia, miały także możliwość użycia bezpiecznych narzędzi rzeźbiarskich.

Ubiegłoroczna edycja "Pleneru rzeźbiarskiego" ubiega się o miano "Najlepszego Przedsięwzięcia Odnowy Wsi" w konkursie "PIĘKNA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA 2016", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Głęboko wierzymy, że ciężka praca mieszkańców Dobrocina zostanie doceniona przez komisję konkursową. Trzymamy kciuki!

Bajkowy plener rzeźbiarski w DobrocinieBajkowy plener rzeźbiarski w DobrocinieBajkowy plener rzeźbiarski w DobrocinieBajkowy plener rzeźbiarski w Dobrocinie