2016-05-23

Nowizna "Supersołectwem"!

Za nami IX Gminne Zmagania Sołectw. Impreza już po raz kolejny wzbudziła wśród mieszkańców gminy Dzierżoniów ogromne emocje. Jak co roku nie zabrakło wspólnej zabawy, zaciętej rywalizacji i wielu atrakcyjnych nagród.

W sobotę 21 maja na orliku w Piławie Dolnej o tytuł "Supersołectwa" walczyli przedstawiciele 12 miejscowości. Tym razem motywem przewodnim imprezy była "wiejska zagroda".

Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Książnica, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik i Włóki. Swoją obecnością zaszczycili nas również: dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń oraz przedstawicielki Dolnośląskiej Izby Rolniczej: Grażyna Sadowska i Elżbieta Sobótko.

Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach, nie tylko sportowych. Tradycyjnie każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie oryginalnego stroju oraz potrawy związanej z tematyką imprezy.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce w klasyfikacji ogólnej "Zmagań", tytuł "Supersołectwa" i puchar przechodni "Złote Widły" oraz nagrody ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Tadeusz Drozdowski, TRANSPIOTR Piotr Kulik i Dolnośląską Izbę Rolniczą otrzymało sołectwo Nowizna. Drugie miejsce zajęło sołectwo Myśliszów, a trzecie - Dobrocin.

Dzięki naszym partnerom i ufundowanym przez nich nagrodom nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Wartość prezentów wyniosła ok. 11 000 zł. Dlatego jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły.

Należą do nich:

• Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki
  • PPUH "Miś" Grzegorz Kościak
  • FHU "Badyl"

Wszystkim sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy dziękujemy za aktywność, wolę walki i wiele pozytywnych emocji. Liczymy, że w przyszłym roku - podczas jubileuszowej, X edycji - spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji "Zmagań", a zwłaszcza animatorom orlika: Stanisławowi Gałce i Edmundowi Kucharkowi oraz Sławomirowi Skorupie z Powiatowego Zrzeszenia LZS za sprawne przeprowadzenie wszystkich konkurencji sportowych. Dziękujemy także Edycie Mulce-Gonerze z Gospodarstwa "Ostoja nad Młynówką" za oprawę gastronomiczną wydarzenia.

Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!Nowizna Supersołectwem!