2016-05-20

Dzień Sportu w Mościsku

W samo południe 17 maja 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku miało miejsce znamienne wydarzenie. Uroczyście otwarto nowe boisko rekreacyjne.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyna Kaczorowska oraz Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Adam Wolniak.

Symbolicznego otwarcia boiska, poprzez przecięcie wstęgi, dokonali Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica kl. IV Julia Siekierka.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki Inicjatywie Lokalnej, której zadanie pn. "Budowa boiska rekreacyjnego z kostki betonowej z wyposażeniem do gier zespołowych - koszykówki i siatkówki" wsparła finansowo gmina Dzierżoniów (zakup materiałów budowlanych). Inwestycję wykonano nieodpłatnie w ramach pracy społecznej.

Grupą "budowniczych" byli: Grzegorz Powązka, Jan Tercjak, Daniel Bańkowski, Kamil Świerzko, Ryszard Bańkowski, Krzysztof Chamera, Zbigniew Zieliński, Danuta Martowłos, Zbigniew Rogowski, Sebastian Gonera, Marek Brzeżek oraz grupa młodzieży z Mościska.

Społecznikom wręczono pisemne podziękowania za pracę na rzecz placówki. W kilku zdaniach wójt Marek Chmielewski pogratulował społeczności Mościska tak zaangażowanych mieszkańców oraz wręczył sprzęt sportowy. Do gratulacji z okazji powstania boiska dołączyła się Dyrektor Biblioteki Justyna Kaczorowska, przekazując prezent na rzecz placówki.

Swoją obecnością otwarcie boiska uświetnili również: trener Klubu Sportowego OFM Bielawianka Bester Bielawa Andrzej Zemanek oraz zawodnicy: Kacper Otręba, Jakub Nagutko, Jonasz Protaziuk i Jakub Zemanek. Sportowcy zaprezentowali zebranym krótki trening i pokaz zagrywek siatkarskich. Następnie, z podziałem na grupy, poprowadzili zajęcia z siatkówki.

Na zakończenie rozegrano mecz piłki siatkowej uczniów kl. IV-VI. Gracze otrzymali drobny upominek przekazany szkole przez Monikę Magdę. Koordynatorem "Dnia Sportu" był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku dziękuje serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu Inicjatywy Lokalnej oraz gościom z Klubu Sportowego OFM Bielawianka Bester Bielawa.