AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-05-13

Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !

aktualności Gmina Dzierżoniów

Pod takim hasłem odbędą się XII Powiatowe Targi Pracy, na które zaprasza 19 maja (w czwartek) Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie.

Jeśli szukasz pracy lub chcesz założyć firmę i zostać sam dla siebie szefem, nie może Cię zabraknąć na targach, które są największym wydarzeniem rekrutacyjnym na naszym terenie.

To okazja, aby oko w oko spotkać się z pracodawcą, a nawet od razu przejść rozmowę kwalifikacyjną.

- W tym roku swoje oferty pracy przedstawi 25 pracodawców, głównie z powiatu dzierżoniowskiego oraz 9 agencji pośrednictwa pracy, które mają w ofercie zarówno stanowiska w firmach z naszego terenu, jak również pod Wrocławiem oraz za granicą. W sumie wystawcy zaproponują ponad 500 ofert pracy, zarówno dla osób z niskimi, jak i wysokimi kwalifikacjami - mówi Agnieszka Walawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie.

Oferty pracy i inne formy wsparcia PUP Swoje stoiska podczas Targów Pracy będzie miał też PUP. Będą na nich dyżurować specjalistki do spraw programów realizowanych w urzędzie (PO WER i RPO WD), a dedykowanych osobom do 30. roku życia i po 30-stce. Będą informować o różnych formach wparcia, z jakich osoby bezrobotne mogą skorzystać, a jest to szeroki wachlarz propozycji: od pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego rozpoczynając, po staże, prace interwencyjne, szkolenia, a dla młodych także bony stażowe, szkoleniowe, czy na zasiedlenie. Ponadto środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście nie zabraknie też ofert pracy, które ma w bazie PUP. Będzie je można przejrzeć i wydrukować za pomocą Info Kiosku.

Nie masz CV, pomożemy je przygotować!

- Serdecznie zapraszam także do naszego punktu konsultacyjnego CV, na którym doradcy nie tylko sprawdzą, czy nasze CV jest ok, ale także ? jeśli okaże się, że dana osoba nie ma jeszcze profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, pomogą je stworzyć. Ważne tylko, aby osoby przyszły ze spisaną, choćby odręcznie, historią swojej edukacji i zatrudnienia, szkoleń i kursów, jakie odbyli oraz posiadanymi kwalifikacjami. Na stoisku będzie też dostępny fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcie do dokumentów. Gotowe CV nasi doradcy wydrukują oraz nagrają na pendrivy, aby można je było także uaktualniać i drukować w późniejszym czasie - zachęca dyrektorka PUP.

Wsparcie przedsiębiorczości

Natomiast dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzą i szukają porad od specjalistów, będzie czekała strefa wsparcia przedsiębiorczości, a w niej eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego czy Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego.

Serdecznie zapraszamy na XII Powiatowe Targi Pracy 19 maja (w czwartek) w godz. 10.00-13.00. Targi odbędą się tradycyjnie w Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie przy ul. Garncarskiej 1.

Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !Zadbaj o swoje lepsze jutro - podejmij pracę !
powrót do poprzedniej strony