Konferencja na rzecz rozwoju turystyki sentymentalnej

2016-05-10

Konferencja na rzecz rozwoju turystyki sentymentalnej

W piątek 6 maja w Pałacu Kietlin odbyło się spotkanie kwaterodawców Ziemi Dzierżoniowskiej i władz z terenu powiatu dzierżoniowskiego z gośćmi z niemieckiego stowarzyszenia Heimatbund Kreis Reichenbach.

Tematem I Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kwaterodawców "Kraina Sudecka" była "Współpraca polsko-niemiecka na rzecz rozwoju turystyki sentymentalnej w powiecie dzierżoniowskim".

Uczestnicy konferencji przedstawili swoje spostrzeżenia na temat turystyki w naszym regionie, jej rozwoju i zaplecza, a także przybliżyli plany rozbudowy tego sektora. Goście z Niemiec opowiedzieli również o przeszkodach, jakie napotykają na swojej drodze zwiedzając swoje dawne siedliska i zabytki Ziemi Dzierżoniowskiej.

W konferencji wzięli również udział Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka. Przedstawiciele naszej gminy opowiadali o współpracy pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi w obszarze turystyki.