Strona główna

IV święto organizacji pozarządowych za nami

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2016-05-09

IV święto organizacji pozarządowych za nami

aktualności Gmina Dzierżoniów

Przedstawiciele około 60 organizacji i stowarzyszeń z terenu powiatu dzierżoniowskiego spotkali się w niedzielę 8 maja na dzierżoniowskim Rynku, aby zaprezentować swój dorobek i pochwalić się licznymi osiągnięciami. Organizatorem czwartego już święta lokalnych organizacji pozarządowych było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej". Jednym z partnerów wydarzenia była gmina Dzierżoniów.

Swoją działalność zaprezentowały także organizacje z naszej gminy - stowarzyszenia: "Przyjaciół Pojany", "Razem Dla Wsi", "Uciechów - Moja Wieś" i "Wzgórza Kiełczyńskie" oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ostroszowicach.

Przedstawicielom gminnych organizacji towarzyszyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Cekcyn z wójtem Jackiem Brygmanem na czele. Goście z Cekcyna przybyli do nas z dwudniową wizytą, aby porozmawiać o kolejnych etapach współpracy pomiędzy naszymi gminami.

Niedzielne święto organizacji pozarządowych obfitowało w liczne atrakcje, takie jak koncert orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, występy artystów ze Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej "Fart" w Bielawie, Zespołu Pieśni i Tańca "Poloneziaki", zespołu "Tan - To" działającego przy Stowarzyszeniu Spółdzielcza Animacja Kulturalna w Bielawie oraz tancerzy z Kuba Dance Studio Jakub Karpierz.

Jak co roku nie zapomniano o organizacjach, które obchodzą jubileusz działalności. Wśród nich znalazły się Ochotnicze Straże Pożarne w Ostroszowicach i w Piławie Dolnej, które mają za sobą już 70 lat istnienia.

IV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za namiIV święto organizacji pozarządowych za nami
powrót do poprzedniej strony