Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

2016-05-09

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli w niedzielę 8 maja w obchodach 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Trójcy w Owieśnie. Po mszy uczestnicy obchodów w asyście pocztów sztandarowych gminy Dzierżoniów i gminnych placówek oświatowych udali się pod Pomnik Wdzięczności.

Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Sekretarz Gminy Dzierżoniów Ryszard Brzeski, przedstawiciele Rady Gminy Dzierżoniów, policji, Gminnego Związku Kombatantów i Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów oraz dyrektorzy i uczniowie szkół z terenu gminy.

Zebrani wysłuchali również przemówień wójta Marka Chmielewskiego i Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza.

Uroczystości uświetnili żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty, a także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, którzy przygotowali patriotyczny program artystyczny.

Gminne obchody zakończenia II wojny światowejGminne obchody zakończenia II wojny światowejGminne obchody zakończenia II wojny światowej