Konkurs recytatorski "Dzieci w poezji"

2016-04-19

Konkurs recytatorski "Dzieci w poezji"

15 kwietnia do Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Piławie Dolnej przybyła liczna grupa dzieci z piławskiego i dobrocińskiego przedszkola. W dniu tym w bibliotece odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. "Dzieci w poezji".

Głównym celem naszego konkursu było dostarczenie przedszkolakom doznań emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych i integracja dzieci. Przedszkolaki pięknie nam się zaprezentowały, ukazując swój zapał, wrażliwość i emocje.

Jury w składzie:

• Maria Chudek - nauczyciel nauczania początkowego,
  • Małgorzata Siwiec - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
  • Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. miejsce - Filip Stańczak,
  2. miejsce - Małgorzata Trela,
  3. miejsce - Magdalena Ostrowska.

Wyróżnienia otrzymali:

• Nadia Ciepłuch,
  • Bartosz Dąbrowski,
  • Adam Gąsior.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu recytatorskiego nagrody.

Jurorzy pragną podziękować nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu młodych recytatorów do konkursu. Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem wszystkich uczestników. Laureatom gratulujemy.

Nagrody ufundowała Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku.

Wanda Kun

Konkurs recytatorski Dzieci w poezji