Finał powiatowy w szachach drużynowych szkół podstawowych

2016-04-04

Finał powiatowy w szachach drużynowych szkół podstawowych

31 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych z udziałem trzech szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Dwie najlepsze szkoły będą reprezentowały powiat w finale strefy wałbrzyskiej 6 kwietnia w Żarowie.

W zawodach brały udział reprezentacje szkolne składające się z 1 dziewczynki i 3 chłopców z jednej szkoły, rocznik 2003 i młodsi. Odbywały się w formie drużynowej.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte
    w Dzierżoniowie,
  2. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
  3. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Organizatorem finału była Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej koordynowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.